Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur

Celem projektu jest powstanie nowej jakości w kulturze regionu Warmii i Mazur.
W szeregu przedsięwzięć o charakterze interdyscyplinarnym (spotkania, koncerty i płyta) chcielibyśmy podkreślać wartość spojrzenia syntetycznego, łąc zącego walory przyrodnicze tej ziemi, jej historyczne budowle, pamiątki po wybitnych ludziach, eksponaty muzealne i sztukę. Szczególną rolę ogrywa w projekcie muzyka wielkich kompozytorów z całego świata, która – jak już wskazują wcześniejsze, wieloletnie doświadczenia autorów projektu – w wyjątkowy sposób pomaga łączyć ze sobą wymienione dziedziny w rozmaitych konfiguracjach.
W efekcie chcielibyśmy zaproponować słuchaczom – zarówno przyjezdnym jak i mieszkańcom – spojrzenie na Warmię i Mazury jako na inspirującą „krainę wyobraźni", rozprzestrzeniającą się alejami wiekowych drzew, wśród gotyckich i barokowych kościołów – po wody Zalewu Wiślanego, nad którymi się wznosi warowne Wzgórze Fromborskie z grobem Kopernika.
Wiele osób w różnym wieku będzie miało okazję posłuchania utworów wybitnych kompozytorów w bardzo dobrym wykonaniu teatrów muzycznych oraz filharmonii. Poza tym wybitni wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz pracownicy naukowi Muzeum Warmii i Mazur przeprowadzą cykl prelekcji poświęconych wybitnym postaciom związanym z regionem Warmii i Mazur oraz architekturze, zabytkom i przyrodzie tego regionu.

logo

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

 

Olsztyński Zespół Kameralny Pro Musica Antiqua pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego w składzie:

Leszek Szarzyński
lider zespołu Pro Musica Antiqua, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, profesor i dyrektor Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie 
– flet 

Jerzy Szafrański
wieloletni solista Filharmonii Narodowej w Warszawie – obój 

Paweł Panasiuk
absolwent Akademii Muzycznych w Warszawie i Londynie, solista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie  – wiolonczela

Lucyna Żołnierek-Frenszkowska
absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, wieloletnia wykładowczyni Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie  – fortepian

Agnieszka Panasiuk
absolwentka Akademii Muzycznych w Gdańsku i Londynie, asystent w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie  – fortepian

Ewa Alchimowicz-Wójcik
absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, doktor sztuk muzycznych, solistka krajowych i zagranicznych scen koncertowych  – sopran

Wojciech Orawiec
absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzyczej w Krakowie, pierwszy fagocista Filharmonii Bałtyckiej, profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Gdańsku – fagot

Roman Kuźniak
absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, I fagocista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, profesor Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie – fagot

Dominik Jastrzębski
absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i Conservatoire Royal de Bruxelles,solista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej – klarnet 

Yuriy Rizun
absolwent Narodowej Akademii Muzycznej im. M.Łysenki we Lwowie, wieloletni członek lwowskich orkiestr symfonicznych, a obecnie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie – skrzypce

Kaori Okuzumi (Japonia)
solistka i kameralistka, absolwentka Akademii Muzycznych w Tokio i Warszawie – fortepian

Grzegorz Piotr Kołodziej
absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni  – baryton

 

 

CZERWIEC 2018 (szczegółowe informacje podamy wkrótce)

  • JANOWIEC KOŚCIELNY 3.06.2018    
  • MŁYNARY 10.06.2016    
  • WIELBARK 16.06.2018   
  • JANOWO 17.06.2018  
  • KOWALE OLECKIE 23.06.2018
  • STOCZEK KLASZTORNY 24.06.2018
  • BARTOSZYCE 24.06.2018  

 

 LIPIEC 2018 (szczegółowe informacje podamy wkrótce)

  • LIDZBARK WARMIŃSKI      1.07.2018 
  • NIDZICA    3.07.2018 
  • GŁOTOWO    4.07.2018   
  • SZCZYTNO   5.07.2018  
  • WĘGORZEWO  6.07.2018   
  • CIECHANÓW  7.07.2018 
  • KROSNO     8.07.2018
  • KĘTRZYN  11.07.2018  
  • MRĄGOWO  13.07.2018
  • BISKUPIEC POMORSKI   15.07.2018  
  • OLSZTYN    29.07.2018 

 

SIERPIEŃ 2018 (szczegółowe informacje podamy wkrótce)

  • MORĄG    15.08. 2018
  • ROZOGI     17.08.2018  
  • NAWIADY  18.08.2018     
  • GIŻYCKO     19.08.2018    
  • OLSZTYNEK    24.08. 2018
  • ORZECHOWO  25.08.2018
  • NOWE MIASTO LUBAWSKIE   26.08.2018
  • OLSZTYN     27.08.2018   

 

WRZESIEŃ 2018 (szczegółowe informacje podamy wkrótce)

  • ŚWIĄTKI    2.09.2018    
  • SUSZ    4.09.2018  
  • MAŁDYTY  7.09.2018   
  • KORSZE    9.09.2018   
  • BARCZEWO    21.09.2018   
  • DYWITY    22.09.2018   
  • PASYM    23.09. 2018
  • OLSZTYN    24.09.2018  

 

LISTOPAD 2018 (szczegółowe informacje podamy wkrótce)

  • DZIAŁDOWO    10.11.2018   

 

 

Zapraszamy na nasz fanpage FB