Artyści - życiorys

Informacje na temat artystów, którzy współpracują lub współpracowali z zespołem na przestrzeni lat.

Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran 

        W 2002 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby. W latach 2000-2001 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2002 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

       W 2013 r. uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznychw zakresie wokalistyka w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

           W czasie studiów brała udział w licznych koncertach: kameralnych, symfonicznych, spektaklach operowych (realizacja partii Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, partii Paminy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta) i operetkowych (partia Rozalindy w „Zemście nietoperza” J. Straussa) W 2002 roku wystąpiła w Filharmonii Pomorskiej pod  dyr. Z. Rycherta w partii solowej sopranu wykonując „Requiem” W.A. Mozarta. Od 1999 roku bierze udział w licznych mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków m.in. Marię Fołtyn, Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską, Fedorę Barbieri, Jadwigę Rappe, R. Werlińskiego, B. Makala, Jadwigę Rappe czy Bożenę Betley.

                   Po studiach kontynuuje działalność artystyczną, uczestniczy w różnych przedsięwzięciach muzycznych m. in.: w koncertach kameralnych i symfonicznych. Występuje w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce i za granicą z recitalami muzyki kameralnej, realizuje dzieła oratoryjno-kantatowe oraz operowe (partia Micaeli w „Carmen” G. Bizeta, partia Hrabiny w „Weselu Figara”  W. A. Mozarta oraz  partia Madame Butterfly  w „Madame Butterfly”  G. Pucciniego).

         Brała udział w  muzycznych festiwalach m.in.w  "Olsztyńskich Koncertach Organowych" , w Festiwalu „O Warmio moja miła" Feliksa Nowowiejskiego w Jonkowie,  w Międzynarodowym  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Klasztorze OO. Cystersów w Jędrzejowie,
w Letnich  Koncertach Muzyki Wokalnej -„Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie,  w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej  Radom – Orońsko, w Międzynarodowym  Festiwalu  Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, w "Świętolipskich  Wieczorach" w Bazylice p.w. Nawiedzenia  NMP w Świętej Lipce,  Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej w Pruszkowie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku oraz  w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii .

         Ma w repertuarze wiele pieśni zarówno polskich kompozytorów jak i obcych, liczne arie operowe, operetkowe czy musicalowe, w tym prawykonania .  Posiada w dorobku płyty CD w tym prawykonanie („25 Polskich pieśni ludowych z Warmji” Op.28 nr 1 - F. Nowowiejskiego) oraz nagrania dla TVO, TVP3 oraz Radia Olsztyn z muzyką klasyczną i rozrywkową.

          Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Ponadto, Ewa Alchimowicz-Wójcik pracuje jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie i w Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie.

Paweł Panasiuk jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Fryderyka Chopina) z klasy wiolonczeli Prof. Andrzeja Zielińskiego. Wiolonczelista jest także absolwentem Trinity College of Music w Londynie,które ukończył pod kierunkiem Prof. Natalii Pawluckiej.  Ma on w swoim dorobku współpracę z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, m.in. Trinity Symphony Orchestra, St.Paul Sinfonia Orchestra w Londynie, North Iceland Symphony Orchestra, Jon Leifs Camerata, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Straussowska, Mała Filharmonia, Landtvig String Quartett i Kwartet Radomiensis. Wiolonczelista koncertował w wielu krajach Europy, a także w Kuwejcie, Japonii i na Grenlandii. Dokonał on także wielu nagrań, m.in. dla Polskiego Radia, Mittenwald Label i Warner Music Poland – „ TSA aqoustic”. Od 2010 roku jest wiolonczelistą Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową, a także dydaktyczną ze wskazaniem na wczesną pedagogikę. W 2015 rozpoczął współpracę z zespołem kameralnym „Pro musica antiqua”

Agnieszka Panasiuk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku z klasy fortepianu prof. K.Popowej-Zydroń. Dalsze studia kontynuowała w Royal Academy of Music w Londynie, gdzie jako stypendystka Krein Scholarship RAM uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie prof. Michael'a Dussek oraz prof. Iain'a Ledingham. Podczas nauki w RAM została finalistką konkursu Delius Prize 2005, a także debiutowała w londyńskich St.Martin-in-the-Fields, St.John´s Smith Square London oraz Senat House Bloomsbury. Brała także udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Jean-Paul Sevilla, Kevin Kenner, Gyorgy Pauk, Iain Partridge, Joseph Seiger, Alexander Pablovic, Andrew West, Clifford Benson, Audrey Hyland, Noelle Barker and Erlingur Blondal Bentgsson. Przez blisko dekadę związana była z życiem muzycznym w Islandii, gdzie współpracowała m.in z North Iceland Symphony Orchestra, Salurinn Kopavogur, a także była wykładowcą w islandzkiej Academy of the Arts w Reykjaviku. Od roku 2010 współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską,a także koncertuje głównie jako kameralistka. Pianistka brała udział w wielu festiwalach na terenie Wielkiej Brytanii, Islandii, Austrii i Danii, a także odbyła wiosną 2008 tournee koncertowe po Japonii, gdzie występowała m.in. z orkiestrą Bow Ensemble Tokyo. W 2008 roku pianistka wzięła udział w nagraniu płyty z muzyką  kameralną brytyjskich i japońskich kompozytorów XX wieku dla japońskiej wytwórni Mittenwald. Pochodzące z tej płyty nagranie  Tria fortepianowego Minoru Miki, będące premierą światową, uzyskało rekomendację samego kompozytora.
W 2012 roku wydana została kolejna płyta z udziałem artystki, tym razem zawierającą kompozycje fortepianowe i kameralne Andrzeja Panufnika.

Leszek Szarzyński – flet 

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w 1977 roku, w klasie fletu prof. Barbary Świątek-Żelazny. W latach 1976–1979 był I flecistą filharmonii w Olsztynie, a w sezonie 1979/80 – Filharmonii Szczecińskiej. Od 1981 do 1984 roku przebywał w Egipcie, pracując jako I flecista Cairo Symphony Orchestra i wykładowca Konserwatorium Kairskiego.

więcej...

Jerzy Szafrański – obój

Ukończył z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. Mieczysława Koczorowskiego. Już jako student współpracował z Operą Poznańską i Filharmonią Wrocławską. W latach 1970–1972 studiował w Wiedeńskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. J. Schaeftleina, gdzie również otrzymał dyplom z wyróżnieniem.

więcej...

Zapraszamy na nasz fanpage FB